Ders kayıtları hakkında önemli bilgiler


1- Mezuniyet hakkı elde edilebilmesi için müfredattaki tüm derslerin eksiksiz başarılmış olması gerekmektedir. Bu yüzden ders kaydı öncesinde öğrenci tarafından müfredat transkript kontrolü yapılması gerekmektedir.

2- Akademik takvimde belirtilen tarih aralığında www.ubs.omu.edu.tr adresine giriş yapılarak ders seçiminde bulunulmalı ve seçilen derslerin danışmanca onaylatılması sağlanmalıdır. Danışmanlar, öğrenciler tarafından seçilmeyen dersleri onaylayamazlar.

3- ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS VE SINAVLARA KATILABİLMESİ İÇİN DERS SEÇİMİNDE BULUNMASI VE SEÇİMİNİ DANIŞMANINA ONAYLATMASI ZORUNLUDUR.

4- Danışman onay aşamasından sonra, seçilmiş olunan derslerin onaylanıp onaylanmadığı öğrenci tarafından kontrol edilmelidir. Öğrencinin sistem çıktısı olan yoklama çizelgesine imza atması gerekmektedir. Eğer yoklama çizelgesinde adınız yoksa veya sistemde eksik dersiniz olursa acil olarak danışmanınız ile görüşmelisiniz.

ÖNEMLİ- Akademik takvimde tanımlanmış süreler dışında ders kayıt, ders ekleme ve ders değişiklik işlemlerine yönelik öğrenci talepleri işleme konulmayacağından eğitim sürenizin uzamaması için yukarıda belirtilen işlemleri AKADEMİK TAKVİMDEKİ TARİH ARALIKLARINDA yapmanız önerilir. AKADEMİK TAKVİM için TIKLAYINIZ...

Ders kayıtları ile ilgili her türlü sorumluluk öğrenciye aittir. Öğrencilerimize önemle duyurulur...