Dış İnceleme Uzmanlığı Eğitimi

1-Yüksekokulumuzda, Samsun TSE Ürün Belgelendirme Müdürlüğünce Dış İnceleme Uzmanlığı eğitimi düzenlenmiştir.

Yüksekokulumuzda, Samsun TSE Ürün Belgelendirme Müdürlüğünce Dış İnceleme Uzmanlığı eğitimi düzenlenmiştir.

Dış İnceleme Uzmanlığı eğitimi kapsamında katılımcılara 27-29.08.2012 tarihlerinde,  TS EN ISO 9001 Temel Eğitimi, TS EN ISO/IEC 17025 Temel Eğitimi ve ÜBM Belgelendirme Faaliyetleri konularında eğitim verilmiştir.

Eğitime yüksekokulumuz akademik personellerinden, resmi kurum ve özel sektör çalışanlarından oluşan 30 kişilik katılım olmuştur.

Eğitim sonunda katılımcılara, Ürün Belgelendirme Merkezi Başkanlığı tarafından Eğitim Sertifikası takdim edilmiştir.

   
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-Okulumuzda Kalıpçılıktaki Son Teknoloji Tanıtıldı

 
Okulumuzda, 16.11.2012/Cuma günü 14:00’ da Yüksekokulumuz ve Samsun Meslek Yüksekokulu
işbirliğiyle KOSGEP tarafından,
Yüksekokulumuz konferans salonunda 3d teknolojisi ve kalıpçılık teknolojisinde son gelişmelerle ilgili tanıtım ve uygulama programı gerçekleştirildi.
 
Yüksekokulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen çalışmada, 3d teknolojisi paralelinde endüstriyel ürün tarama uygulaması yapılarak, 3 boyutlu yazıcı örnekleri katılımcılara tanıtıldı.
 
Toplantıda; endüstriyel kalıpçılık ve prototip üretiminde hızlı ve hatasız olarak elde edilen ürünlerde CNC makinelerini kullanmaya ihtiyaç kalmadığı belirtildi ve medikal sektöründen her türlü sanayi mamullerine, eğitim ve ARGE çalışmalarından, reklam ve promosyon alanına kadar oldukça geniş bir yelpazede pratik çözümler sunan bu teknolojiye hiçbir şekilde uzak kalınmaması gerektiği vurgulandı.
 
Şu anda adı konmamış bir 3d Çağının başladığının ifade edildiği çalışmaya; Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Muhammed Dervişoğlu, idareciler, öğrenciler ve organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bazı firmalar katıldı.