Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programı öğrencileri İŞ'TE SAMSUN programına katıldı

Yazar: | Tarih: 17 Şubat 2018

Samsun’un iş yaşamına yön veren iş adamları ve akademisyenleri Lovelet Sahne’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileriyle buluşturan ”İş’te Samsun” programı 16.02.2017 Cuma günü saat 22:00’de seyircisiyle buluştu. 14 Şubat akşamı paket olarak çekilen programın bu bölümünde Türkiye’nin medikal cerrahi aletler üretiminde Samsun’un yeri ve önemi ele alındı.

Sinan Sallabaş’ın moderatörlüğündeki programa konuk olarak OMÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü’nden Doç. Dr. M. Sinan Engin Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi (MEDİKÜM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Alp Doğru ve Bahadır Tıbbi Aletler Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bahadır katıldı.

Programa Meslek Yüksekokulumuz Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programı 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizin yanında gıda kimya elektronik programı Mühendislik fakültesinden Makine Endüstri Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri ve Tıbbi Cihazlar Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri izleyici olarak interaktif katılım sağladı.
Temel olarak üniversitede oluşan bilginin iş dünyasında nasıl karşılık bulduğunun tartışıldığı İş’te Samsun programının bu bölümünde ise Samsun’un dünyanın 3. büyük medikal tıbbi cihaz üreticisi olarak bir kümelenme bölgesi ilan edilmesi ele alındı. Bu kümelenmenin Samsun şehrine nasıl bir katkı sağlayacağı ve bu sektörle ilgili eğitim alan öğrencilere ileriki iş hayatlarında nasıl bir fırsat yaratacağı da en ince ayrıntısına kadar irdelendi.

Yaklaşık iki saat süren program öğrencilerin konuklara yönelttiği soruların cevaplanmasıyla son buldu.