Okulumuzda Mezuniyet Sevinci

Yazar: | Tarih: 28 Mayıs 2018

Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Meslek Yüksek Okulumuz 2018 mezuniyet töreninde sanayiciler ile üniversiteyi bira araya getirdi. 7. dönem mezunlarını veren okulumuzdan bu yıl 220 öğrenci mezun oldu.

Törene; Vali Yardımcısı Hakan Kubalı Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Karmil Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıza Karagöz Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy KOSGEB Samsun Müdür Vekili Nebahat Livaoğlu Okulun kurulmasında katkısı olan hayırsever bağışçı Necdet Yeşilyurt iş adamı Ahmet Bahadır ilçe protokolü öğretim elemanları mezunların aileleri ve davetliler katıldı.

Dönem birincisi Rabia Şahin’in konuşmasıyla başlayan törende Vali Yardımcısı Hakan Kubalı "OMÜ'nün nadide bir yüksekokulundan mezun oluyorsunuz. Yeşilyurt Demirçelik MYO doğrudan doğruya sanayi ve teknoloji uygulamalarıyla iç içe olan bir bilim yuvası. Bilime katkı sağlayan öğrencileri yetiştiren öğretim elemanlarına teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz de "OMÜ bölgemiz ve ülkemiz için marka bir üniversite. Hayata adımlarınızı atarken OMÜ'lü olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Mezun olan bütün öğrenciler bahtınız ve yolunuz açık olsun." dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan MYO Müdürümüz Doç. Dr. Kemal Yıldız da "Okulumuz Türkiye'nin Organize Sanayi Bölgelerinde kurulu 8 teknik okuldan biridir. Bu okulların ortak hedefi sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir. Sevgili öğrenciler işinizi ciddiye alın öğrenmeye açık olun zamanınızı israf etmeyin." ifadelerini kullandı.

Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Karmil ise "Değerli öğrenciler eğitime çok önem veriyorum. Nitelikli öğrenciler yetişmesine katkı sağlayan bütün öğretim elemanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Mezun olan öğrencilerimize hayatlarında muvaffakiyetler temenni ediyorum." dedi.

Ardından dereceye giren okulu birincisi Rabia Şahin ikincisi Yeşim Biçer ve üçüncü Burak Tanrıver'e hediye ve başarı belgeleri verildi. Hediye ve başarı belgeleri Bağışçı Cemal Yeşilyurt ve protokol üyeleri tarafından verildi. Mezuniyet töreninde katkılarından dolayı Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Karmil ve iş adamı Ahmet Bahadır'a fidan sertifikası da takdim edildi. Mezuniyet sevinci öğrencilerin kep atması ile son buldu.