Meslek Yüksekokulumuzda "Endüstriyel Atık ve Atık Su Yönetimi” başlıklı çalıştay düzenlendi

Yazar: | Tarih: 31 Mayıs 2017

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yüksel Ardalı’nın yürütücülüğünde Meslek Yüksekokulumuzda 2 gün süren BAP 1923 projesi kapsamında “Endüstriyel Atık ve Atık Su Yönetimi” başlıklı çalıştay düzenlendi. Çalıştayın amacı Samsun’da ticari ve sanayi kurumlarının atık ve atık su yönetimi konusunda problemlerini tartışmak akademisyenler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre İl Müdürlüğü yetkili kurum temsilcileri ile çözüm önerileri sunmak olarak belirlendi.

Çalıştaya; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan OMÜ Proje Yönetim Ofisi Başkanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakan Tütüncüoğlu Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahtiyar Öztürk akademisyenler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları çevre danışmanlık firma yetkilileri ve sanayide atık yönetiminden sorumlu uzmanlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılışta konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan sanayi-üniversite iş birliğinin arttırılması konusuna vurgu yaparak başarılı bir çalıştay olması temennisinde bulundu.

Etkinlikte ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Atık Yönetimi Şube Müdürleri Gürsel Erul ve Sabriye Ayhan ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri de konu ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

Üniversite sanayi iş birliği adına önemli bir adım olan “Endüstriyel Atık ve Atık Su Yönetimi” çalıştayına; Samsun Ticaret Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Kemal Yıldızlı Proje Yönetim Ofisi Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy ve Organize Sanayi Başkanı Hakan Tütüncüoğlu da katkıları ile destek verdi.